Vhodnost ložního povlečení dle ročních období

Vhodnost ložního povlečení dle ročních období

Dbáte na to, abyste měli povlečení přizpůsobené ročnímu období? Přijde vám to nedůležité? Je zajímavé se nad tím zamyslet a volit takové motivy pro ložní povlečení, které se hodí k dané roční době.

Jak přizpůsobit ložní prádlo ročnímu období? Jednoduše. Na jaře nechte rozkvést i váš polštář a peřinu. V létě si vyberte povlečení lehkých tónů (ideální je bílá, lehce zelenkavá a další jemné nádechy barev), na zimu se zase hodí hřejivé barvy (medová, nazlátlá, oranžová...), které za nepříznivého počasí zahřejí už svým vzhledem. Na zimu je také vhodné volit ložní povlečení ze 100% bavlny (flanel). Hodí se i froté prostěradla.

Ložní povlečení vybíráme také podle věku jeho uživatele. Rozmanitý je výběr z dětských povlečení. Mají nádherné motivy, které se jistě budou vyjímat v dětském pokojíčku vašeho cvrčka.. Ovšem i starší děti si určitě vyberou takové povlečení, ve kterém se jim bude sladce snít.

 

Nemělo by vám být jedno, v čem spíte. Vyberte si takové ložní povlečení, které vám bude nejpříjemnější a které na vás bude pozitivně působit a dopřeje vám tak kvalitní a ničím nerušený spánek.